1903
2018
istanbul beyaz eşya servisi, beko, arçelik, bosch, çamaşır makinesi servisi,bulaşık makinesi servisi, ankestre fırın servisi

ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE SUYU TAHLİYE ETMEMENİN NEDENLERİ

Çamaşır makinesi bir ev için olmazsa olmaz beyaz eşyalardandır. Beyaz eşyalarımızın sürekli sorunsuz bir şekilde çalışmasını isteriz. Fakat sonuçta bunlar bir makine olduğu için kullanıma da bağlı olarak arıza yapabilir. Bu arızalardan biride çamaşır makinesinin suyu boşaltmamasıdır. Eğer çamaşır makineniz suyu boşaltmıyorsa bunun iki sebebi vardır. Bir makinemiz gerçekten arızalanmış olabilir. Bu durumda beyaz eşya tamirciniz, Deniz Teknik servise başvurmanız gerekmektedir. İkinci olasılıkta her çamaşır makinesinde kalan artık sudur. 

Peki çamaşır makinemizde kalan atık suları nasıl temizleriz. Makinelerimizin genellikle taban alanında genellikle küçük bir plastik kapak bulunur. Makinenin yaşına bağlı olarak ön, yan veya nadir de olsa arka tarafta da olabilir. Eski makinelerde, sadece açabileceğiniz bir oluklu kapak olacaktır. Daha yeni makinelerde, ayrıca, kilidin acil olarak açılması için bir tel çubuk ve muhtemelen bir sızdırmazlık tapasına sahip bir hortum yer alır. Bu hortumun tıkanmadığından emin olmak gerekir. Eğer burada bir tıkanıklık yoksa makinede başka bir problem vardır. Bu durumda beyaz eşya servisiniz, Deniz Teknik Servise başvurmanız gerekmektedir.