0402
2018
Çamaşır makinesi neden ses yapar, çamaşır makinesi sesi, çamaşır makinesi ses çıkartıyor, çamaşır makinesi sesi çok yüksek, sesli çamaşır makinesi

Çamaşır makinesi neden ses yapar?

Bu ve bu gibi şikayetlerin tamamı çamasir makinesine yüklenen ağır yükten kaynaklanir. Bu durumda ruman (bilye) zarar görür eğer sesli olarak kullanmaya devam edilirse tambur da zarar görür. Çamaşır makinesi tamircisi olan DENİZ TEKNİK SERVİS sorunu gidermek amacı ile hizmet vermektedir.

Çamaşır makineleri dengesiz yük atılması veya amortisör arızası durumunda yürüme yapar. Ancak ses yapması için bir çok neden vardır. Örneğin; çamaşır makinenizin kazan rulmanları zamanla bozulur ve ötme yapar bu durum sıkmaya geçtiği zaman tahammül edilemez bir ses haline gelir.Makinemizin Henüz Kazanı Bile Dönmemişken, Daha İçindeki Pis Suyu Boşaltmaya Başladığı Anda Bir Ses Geliyorsa, Muhtemelen Pis Suyu Atan Pompa Motoruna Birşey Sıkışmıştır Ve Pervaneye Sürttükçe Ses Yapıyordur, Yapmamız Gereken, İçindeki Su Bittikten Sonra Makinenin Alt Köşesindeki Filitre Kapağını Açarak Kontrol Ediyoruz İçinde, Vida, Bozuk Para, Tel, Toplu İğne Türü Şeyler Kaçmış Olabilir, Temizledikten Sonra Normale Dönecektir Makine, Ama Temizlediğiniz Halde İçinden Birşey Çıkmadıysa Ve Daha Kazan Dönmeden Su Boşaltmaya Başladığı Anda Ses Yapıyorsa Pompa Motoru Aşınmadan Dolayı Özelliğini Kaybetmiş Olabilir Ve Değişmesi Gerekebilir, Ponpa Motoru Makine Servise Götürülmeden, Servis Tarafından Evde Değiştirilebilecek Basit Bir Parçadır Çok Aşırı Uçuk Bir Masrafta Çıkarmaz.