1703
2018
istanbul beyaz eşya servisi, çamaşır makinesi servisi, kokular, bakteri, küf,mantar,beko, arçeliik, bosch,

Çamaşır Makinesi Neden Koku Yapar.

Çamaşır makinesinde yeni yıkanmış çamaşırlar genellikle çok güzel kokar. Yumuşatıcı kullanılmasa bile, çoğu üretici, bilinen üreticilerin deterjanlarında yumuşatıcı bulunur. Bundan dolayı çamaşırlarımız bir parfüm etkisiyle güzel kokular yayar. Ama bazen çamaşırlarımızı yıkadıktan sonra çok da güzel kokmadıklarını fark ederiz. İstanbul beyaz eşya servisi olarak bunların sebeplerini sizler için açıkladık.

Çamaşır Makinesi Kokuyorsa Ne Yapmalı?

Biz her şeyden önce sadece temiz çamaşırları değil, aynı zamanda güzel kokulu çamaşırlar isteriz. Ancak bazen çamaşırları çamaşır makinesinden çıkardıktan sonra hoş olmayan bir koku algılanmaktadır. Bazıları küf kokusu ve hatta çürük yumurta gibi kokulardan bahsediyoruz. Bu kokular genellikle aynı sebeplerle sonuçlanır. Tabii ki, yüksek enerji verimliliği ve tasarruf programları, mikropların ve bakterilerin çamaşır makinelerine daha kolay yerleşmesini sağlar. Makinede kirli tiftik filtreleri ve su gibi başka faktörler de vardır. Yazımızda, kokan bir çamaşır makinesinin neler yapabileceğini ve bu konuda neler yapabileceklerini yakından inceleyelim. Artık basit çözümlere ihtiyaç var. Tabii ki, yıkanmış tekstillerin zaten bu kokuyu alması çok acil.

Çamaşır Makinesindeki Kokuların Sebebi Nedir?

Kural olarak, koku rahatsızlığının nedeni çamaşır makinesinde bakteri oluşumuna bağlıdır. Bunlar daha sonra hoş olmayan bir koku geliştirir. Bakteriler genellikle çamaşır makinesinde kalan nem ve kalan yıkama suyu nedeniyle ortaya çıkar. Çünkü bu solmuş nem, bu kokuşmuş bakterilerin büyümesi için ideal bir temeldir. Tüm bu koku çamaşır makinenizin temizliği için bizimle irtibata geçin 

Deniz Beyaz Eşya Tamir Servisi sorunu gidermek için uygun fiyat, garanti ve temiz işçilikle hizmetinizdedir.